Ludzie telewizji pochodzący z Jeleniej Góry

Każdego dnia miliony osób oglądają telewizję. Szukamy tam nie tylko rozrywki, ale także aktualnych informacji z kraju i ze świata. Mamy ulubione seriale, programy… W tym wpisie przedstawimy ludzi telewizji, którzy urodzili się w Jeleniej Górze. Być może nawet codziennie widujemy ich na ekranach naszych telewizorów…

Osób, które urodziły się w Jeleniej Górze, a związały swoje życie i zawód z telewizją, nie brakuje.

Jedną z takich osób jest Tomasz Kammel. Na świat przyszedł w Jeleniej Górze, 12 lipca 1971 roku. Swoje dzieciństwo i młodość związał właśnie z tym miastem. Następnie uczył się w Karpaczu, a studiował w Zielonej Górze. Ukończył studia z tytułem magistra na kierunku germanistyki. Poszedł jednak w zupełnie inną stronę… Już w czasie studiowania próbował swoich sił w prowadzeniu audycji radiowych. Początkowo w jeleniogórskim Muzycznym Radiu, a następnie w Warszawie, w radio Wawa. Znany jest jednak głównie z telewizji. Rozpoczął tam pracę w 1997 roku. Kilkakrotnie zmieniał stację dla których pracował, obecnie związany jest z TVP. Do tej pory mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak „The Voice”, zarówno Senior, Kids, jak i of Poland. Prowadził także „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress”. Mogliśmy obserwować go także w programie rozrywkowym „Kocham Cię, Polsko!”, gdzie sprawdzał się w roli kapitana drużyny.

Poza swoją działalnością telewizyjną, Tomasz Kammel może pochwalić się także autorstwem poradnika i książki na temat wizerunku i wystąpień publicznych. Z pewnością jest to postać, która wiążąc się z telewizją odniosła ogromny sukces.

W naszym artykule nie mogło zabraknąć Romana Żurka. Jego również bardzo często można zobaczyć na ekranach telewizorów, choć w nieco innej roli niż Tomasza Kammela. Dla niewtajemniczonych, Roman Żurek to lider i założyciel kabaretu Neo-Nówka. On również urodził się w Jeleniej Górze, 11 sierpnia 1975 roku. Dzisiaj kojarzony jest głównie z działalnością kabaretową, ale z wykształcenia jest historykiem. Przez moment był nawet nauczycielem tego przedmiotu. Razem ze swoimi kolegami z Neo-Nówki stworzył wiele kultowych już kabaretów. Do jednego z najsłynniejszych należy z pewnością ich skecz, w którym Pan Bóg rozmawia z szatanem. Poza tym Roman Żurek wcielił się także w postać Mietka Paciaciaka czy Wandzi, którzy rozśmieszali publiczność na niejednym przedstawianiu kabaretowym. Jest to kolejna osoba urodzona w Jeleniej Górze, która stała się rozpoznawalna dzięki telewizji i którą możemy bardzo często tam zobaczyć.

W Jeleniej Górze, urodziła się także Dorota Wysocka-Schnepf, która do 2013 roku prowadziła „Wiadomości” w TVP 1. Także Amma Omenaa Mensah, znana prezenterka i dziennikarka.