Wystawa pająków i skorpionów w Jeleniej Górze

Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze, mieszcząca się przy ulicy Podwale 25, zaprasza na niezwykłą wystawę. Od 5 marca będzie można tam zobaczyć okazy pająków i skorpionów z całego świata.

Podczas wystawy odwiedzający będą mogli zobaczyć rzadkie i wyjątkowe okazy. Na szczególną uwagę, zwłaszcza wśród pająków, zasługuje czarna wdowa, jeden z najbardziej jadowitych okazów wśród swojego gatunku. Wśród skorpionów warto zobaczyć te, które spotkać można w Afryce i Azji, choć organizatorzy zaznaczają, że na wystawie swoje miejsce znajdą zwierzęta za wszystkich zamieszkałych kontynentów. W sumie będzie to aż 50 okazów.

Na wystawie, poza żywym okazami zwierząt, będzie można zobaczyć także plansze informacyjne dotyczące pająków i skorpionów, ich dokładne opisy, informacje dotyczące ich środowiska życia czy ciekawostki związane z dokładnym gatunkiem. Plansze wykonano w technologii 3D, dzięki czemu są bardzo realistyczne. Na miejscu czekają także liczne niespodzianki dla najmłodszych.

Co ważne, podczas odwiedzania można robić zdjęcia i nagrywać filmiki. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo. Wszystkie okazy będą zamknięte w szczelnych, szklanych terrariach.

Ciekawą propozycją jest także możliwość potrzymania pająka na ręce. O każdej pełnej godzinie chętni śmiałkowie będą mieli taką okazję. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem opiekuna wystawy 😉

Wstęp na wystawę jest płatny, możliwy w godzinach od 8.oo do 20.00.

Wystawa pająków i skorpionów jest ciekawą propozycją dla osób, które nie tylko chcą zobaczyć na żywo te piękne, a za razem niebezpieczne zwierzęta, ale także dla tych, które chcą pogłębić swoją wiedzę na ich temat.