Bezpłatne „taxi” dla osób niepełnosprawnych z powiatu karkonoskiego

Osoby niepełnosprawne z powiatu karkonoskiego będą mogły liczyć na pomoc związaną z transportem. To wszystko za sprawą udostępnionego samochodu z kierowcą, który przez najbliższe trzy lata będzie służył wszystkim interesantom. W jakim celu będzie można korzystać z darmowego „taxi”?

W jakim celu będzie można skorzystać z darmowego transportu?

Niepełnosprawni często mają problem, aby dostać się do miasta w celu załatwienia ważnych spraw. Na szczęście teraz cały proces związany z przemieszczaniem się będzie znacznie uproszczony. To wszystko za sprawą samochodu, który będzie dostępny dla wybranych osób. Dzięki niemu niepełnosprawni będą mogli udać się do lekarza, na wydarzenie kulturalne lub do różnych urzędów, aby załatwić sprawy urzędowe. Taka możliwość powstała w ramach projektu „Karkonoski door-to-door”. Zakupiony samochód już jest używany w tym szczytnym celu.

Jak można zorganizować bezpłatne „Taxi”?

Interesanci, którym przysługuje możliwość skorzystania z darmowego transportu muszą jedynie zadzwonić pod specjalnie przygotowany w tym celu numer telefonu. Podczas rozmowy telefonicznej wystarczy umówić się na przewóz i podać wszystkie wymagane szczegóły.

Na ten moment w całym powiecie karkonoskim liczba osób niepełnosprawnych wynosi ponad 1500 osób. Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku lub z innymi problemami zdrowotnymi mogą już korzystać z darmowego transportu samochodowego.

Dodajmy, że projekt o nazwie „Karkonoski door-to-door” powstał we współpracy z PFRON-em.