Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze otrzymało nowoczesny ambulans

W niedzielę 11 lipca na Placu Ratuszowym zaprezentowano nowoczesny ambulans, który obecnie testuje obecnie Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze. Pojazd jest nowoczesny oraz zaawansowany technologicznie, a jego wartość to mniej więcej okrągły milion złotych.

Nowoczesny ambulans zaprezentowano mieszkańcom

Mieszkańcy, którzy zgromadzili się na Placu Ratuszowym w ramach akcji pod hasłem „BezKresni”, która dotyczyła zbiórki krwi, mogli swobodnie obejrzeć i zapoznać się z nowym pojazdem. Pogotowie ratunkowe już korzysta z nowoczesnego pojazdu, a w planach ma on działać na terenie powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego oraz lubańskiego.

Z tego co mówią osoby związane z jeleniogórskim Pogotowiem Ratunkowym wynika, że miejscowe Pogotowie planuje zakup kilku nowych ambulansów. Osoby sprawujące kontrolę nad Pogotowiem na bieżącą śledzą rynek ambulansów i starają się dostosować miejscową pomoc do najwyższych standardów.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze będzie starać się o kolejne nowe karetki

Według zapowiedzi jeszcze w tym oraz kolejnym roku Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze ma zostać wyposażone w minimum dwie nowoczesne karetki. Rządzący starają się, aby pozyskać finansowanie na nowy sprzęt od Ministerstwa Zdrowia. Zaznaczają oni, że ważne jest również wsparciem firm, sponsorów oraz innych podmiotów zewnętrznych, które okażą dobre serce w tej sprawie i będą chciały pomóc jeleniogórskiemu Pogotowiu.

Warto dodać, że obecnie na terenie powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego oraz lubańskiego działa 14 ambulansów.