Święto Policji w Jeleniej Górze – nagrody, podziękowania i nominacje

W Jeleniej Górze tegoroczne Święto Policji postanowiono zorganizować w miejscowym teatrze im. C. K. Norwida. W tym roku przypada już 102. rocznica od czasów, kiedy po raz pierwszy powołano tę formację w kraju.

Najważniejsze osoby pojawiły się na uroczystości

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w lokalnym teatrze pojawiło się mnóstwo samorządowców, parlamentarzystów oraz osób związanych z policją.
Jak co roku poszczególni policjanci zostali odznaczeni i nominowani na wyższe służbowe stopnie. Na tegorocznych obchodach wręczono aż kilkadziesiąt takich nominacji. Oprócz tego poszczególni policjanci otrzymali także specjalne nagrody w ramach podziękowań na zaangażowanie i oddanie w służbie.

Więcej policjantów patroluje okolicę

Rządzący podkreślali, że w Jeleniej Górze można obecnie zobaczyć więcej policjantów, niż miało to miejsce wcześniej. To wszystko za sprawą tego, że po zeszłorocznym kryzysie udało się uzupełnić brakujące etaty w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Co więcej zaznaczono, że w przyszłości policjanci będą stale pracować nad zwiększeniem bezpieczeństwa w mieście oraz okolicy. Oprócz tego mają stale polepszać się także warunki pracy funkcjonariuszy, a także pozostałych pracowników tych służb. Skorzystają na tym wszyscy, zarówno osoby ubierające mundur, jak i obywatele.