automobile-festyn

Europejski Zlot Forda Model T w Jeleniej Górze

W zeszłą sobotę i niedzielę wszyscy fani motoryzacji i miłośnicy zabytkowych czterokołowców mogli podziwiać w Jeleniej Górze wspaniałe wehikuły z dawnych lat. A wszystko za sprawą I Europejskiego Zlotu Forda Model T, gdzie pojawiły się nie tylko zabytkowe samochody, ale również motocykle. Wszystkie maszyny wyprodukowane zostały przed 1931 rokiem.

Impreza odbyła się w dniach 18 i 19 września na Placu Ratuszowym, gdzie Europejski Zlot Forda Model T w Jeleniej Górze przyciągnął wielu pasjonatów warczących maszyn, które stworzono prawie 100 lat temu. Każdy z automobili był w pełni odrestaurowany i dopieszczony w najmniejszych szczegółach, wprawiając wszystkich w zachwyt swoim nietuzinkowym wyglądem.

W sobotę można było podziwiać automobile biorące udział w wyścigu, który odbywał się na trasie między miejscowościami Piechowice i Michałowice. Natomiast galeria Nowy Rynek stała się gospodarzem wystawy zabytkowych pojazdów, które będzie można tam oglądać przez cały rok.

19 września również nie zabrakło starodawnych atrakcji w postaci Konkursu Elegancji i Królewskiego Kryterium Asów. Ta nietuzinkowa impreza skupiała w sobie wystawę zabytkowych automobili, które wyjechały z fabryki sto lat temu. Imprezie towarzyszyły występy mażoretek i próba sportowa, a także piknik pod nazwą „Historia kołem się toczy”. Piknik odbył się w Pałacu Paskoszów i cieszył się tak wielkim powodzeniem, że miasto myśli o zorganizowaniu kolejnej takiej imprezy w przyszłym roku.