kradziez

Złodziej jelonka zatrzymany przez policję

Kilka dni temu funkcjonariusze policji z Jeleniej Góry zatrzymali podejrzanego w sprawie kradzieży z terenu Uniwersytetu Ekonomicznego posągu jelonka o wartości 8 000 złotych. Kradzież miała miejsce w nocy z 6 na 7 września. Policja w dalszym ciągu gromadzi dowody w sprawie zatrzymanego i sprawdza, czy nie ma na swoim koncie innych przestępstw. Mundurowi próbują też ustalić, co mężczyzna zrobił ze swoim łupem.

Podejrzanym o kradzież jelonka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze jest 33-letni mężczyzna, który został aresztowany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Figurka jelonka ozdabiała teren uniwersytetu przed głównym wejściem i była mocno przytwierdzona do granitowej podstawy. Złodziej ukradł posąg wraz z podstawą, a podstawę zdemolował niedaleko uczelni. Urząd Miasta wycenił szkody na około 8 000 złotych.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że złodziej jelonka popełnił tej nocy także inne przestępstwa, dopuszczając się kolejnych kradzieży. Jak na tę chwilę mundurowi ustalają, jakie i ile przestępstw będą mogli powiązać z zatrzymanym 33-latkiem. Ponadto, próbują też dowiedzieć się, gdzie znajduje się skradziony jelonek, podejrzewając, że mieszkaniec Jeleniej Góry sprzedał go na skupie złomu.

Za kradzież jelonka z terenu Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.