wypadek-trzech-aut

Wypadek trzech pojazdów na trasie Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój

Z powodu niesprzyjającej pogody trudne warunki panują na drogach w całym kraju. Dotyczy to również Drogi Sudeckiej Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba, gdzie doszło do niebezpiecznego wypadku, w  trakcie którego zderzyły się trzy samochody osobowe. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Wypadek miał miejsce na odcinku Drogi Sudeckiej pomiędzy Świeradowem a Szklarską Porębą. Z powodu śliskiej nawierzchni kierowca citroena zderzył się z kierowcą renaulta – zaraz za Rozdrożem Izerskim a Zakrętem Śmierci. Ten odcinek drogi nie cieszy się zbytnią sympatią ze strony uczestników ruchu, którzy zdają sobie sprawę, jakie potrafi stwarzać zagrożenie.

Zaraz po zderzeniu citroena z renaultem nagle pojawił się na ulicy trzeci kierowca – prowadzący skodę. Próbował zahamować swój pojazd. Jednak okazało się, że na taki manewr jest zbyt ślisko. Z tego powodu kierowca stracił kontrolę nad skodą, zjechał z drogi i wjechał w głąb lasu.

Dwie osoby w szpitalu, droga zamknięta na trzy godziny

Na miejscu pojawiły się patrole drogowe ze Szklarskiej Poręby, służby medyczne i straż pożarna. Natomiast droga została całkowicie zablokowana na okres trzech godzin. Medycy przebadali wszystkich uczestników wypadku, w wyniku czego do szpitala odwieziono dwie osoby.

Policja apeluje do kierowców na Drodze Sudeckiej, aby przy trudnych warunkach pogodowych zachowywali szczególną ostrożność. Mundurowi zaznaczają też, że na niejednym odcinku Droga Sudecka pokryta jest śniegiem, a pod nim leży lód.