choinka-jelenia-gora

Magiczne zaklęcie rozświetla choinkę w Jeleniej Górze

W minioną niedzielę w Jeleniej Górze zapalono światełka na głównej choince, rozświetlając Plac Ratuszowy we wszystkich kolorach tęczy. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze, które wygrały konkurs na magiczne zaklęcie ożywienia świątecznego drzewka.

5 grudnia o godzinie 17:00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozbłysła świąteczna choinka, która tchnęła ducha świąt nie tylko w mikołajkowe miasteczko, ale także w mieszkańców Jeleniej Góry. Zaszczyt zapalenia światełek na choince przypadł prezydentowi miasta Jerzemu Łuźniakowi, który włączył lampki w towarzystwie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13.

Świąteczne atrakcje dla dzieci i spotkanie z Mikołajem

Ponadto, z okazji rozświetlenia świątecznego drzewka zorganizowano również uroczystą zabawę wraz ze Świętym Mikołajem. Natomiast cały weekend obfitował w świąteczne atrakcje przygotowane dla mieszkańców przez Świąteczny Konwój Radia Zet. Na najmłodszych uczestników imprezy czekały rozmaite rozrywki – od angażujących zabaw i animacji, po spotkanie ze św. Mikołajem.

Dzieci mogły brać udział w świątecznym karaoke, malować pierniki, oklejać włóczką choinki, układać puzzle, obcować ze świątecznymi postaciami, korzystać do fotobudki, robić sobie zdjęcia z siedzącym na tronie Brodaczem, a także wysyłać listy do Mikołaja.

Jednakże to jeszcze nie koniec świątecznych atrakcji w Jeleniej Górze. 16 grudnia do miasta zawita Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie kolejną okazją do czerpania przyjemności ze świątecznej atmosfery. Wydarzenie organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury.