remont-deptak-jelenia-gora

Jeleniogórski deptak doczekał się kolejnego remontu

Jelenia Góra to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. W celu utrzymania tej wysokiej pozycji miasto zdecydowało, że deptakowi w centrum Jeleniej Góry przydałby się mały lifting. Z tego względu postanowiono wymienić nawierzchnię i zapewnić więcej swobody osobom niepełnosprawnym i wózkom dziecięcym.

W ostatnich dniach Jelenia Góra zakomunikowała, że wkrótce na deptaku w centrum pojawią się roboty drogowe, których celem jest zapewnienie mieszkańcom większej wygody podczas spacerów. A to oznacza, że deptak zostanie również przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami i rodzin z wózkami dziecięcymi.

Zmiany nawierzchni nie tylko na jeleniogórskim deptaku

Remont obejmie odcinek od Bramy Wojanowskiej do Placu Ratuszowego. Nawierzchnia zostanie tutaj nie tylko wyrównana, ale także wymieniona. A to wiąże się z usunięciem dotychczasowej kostki granitowej, która powędruje na inne miejsca w mieście. Jak informuje prezydent miasta, kostka ma być położona na ul. Pionierów Jeleniej Góry, Drucianej, Długiej i Krótkiej.

Stworzenie jeleniogórskiej wózkostrady to pomysł, który pojawił się już wiele lat temu i który z roku na rok ciągle był przekładany – aż do teraz. Prace remontowe na deptaku w Jeleniej Górze potrwają do końca maja br.

Sprawdź też, jak przebiegają prace remontowe dróg i zabytków w Malborku.