smigus-dyngus-jelenia-gora

Jelenia Góra: Strażacki dyngus z armatką wodną

Jak wiadomo, w lany poniedziałek cała Polska zawsze zamienia się w jeden wielki prysznic. Nie inaczej sytuacja miała się i w tym roku w Jeleniej Górze, gdzie strażacy polewali mieszkańców przy pomocy swojego specjalistycznego sprzętu. Jak mówią sami strażacy, tradycję lanego poniedziałku należy podtrzymywać i w związku z tym postanowili przyłączyć się do tej znakomitej zabawy.

W dniu 18 kwietnia, a więc w lany poniedziałek, funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej z ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze wyjechali na ulice dwoma wozami strażackimi, „polując” na okolicznych mieszkańców za pomocą m.in. armatki wodnej. Najpierw strażacy kursowali ulicą Wiejską, a następnie przenieśli się na Zabobrze.

Przeczytaj też o bohaterskiej postawie dwóch jeleniogórskich policjantów.

Wozy strażackie polewały przechodniów, zapraszając wszystkich do mokrej zabawy

W trakcie swojej świątecznej misji strażacy nie żałowali zawartości zbiorników na wodę w swoich wozach, polewając ulice, budynki, chodniki i wszystkich chętnych przechodniów. Najwięcej frajdy miały oczywiście dzieci, które same podbiegały pod strumienie wody, korzystając z mokrych rozrywek świątecznego dyngusa.

Co więcej, strażacy z jednego z wozów nie szczędzili również osób wychodzących z kościoła, na które zaczaili się przed głównym wejściem do Parafii pw. św. Wojciecha przy ul. Moniuszki. Natomiast drugi wóz obrał kurs na ul. Noskowskiego, polewając przechodniów przed stadionem.

Tutaj możesz zapoznać się z historią i symboliką śmigusa-dyngusa.

Jak poinformował prezes OSP Wiejska Artur Dąbrowski, podczas zabawy strażacy przestrzegali zasad bezpieczeństwa i pilnowali, aby nikomu nie stała się żadna krzywda. Pomysł na „strażacki dyngus” narodził się dzięki współpracy OSP Wiejska, spółki „Wodnik” i Urzędu Miasta Jelenia Góra. Celem dyngusa w wykonaniu strażaków jest szerzenie więcej radości wśród mieszkańców i zapewnienie fantastycznej zabawy świątecznej wszystkim najmłodszym.