Pijany dźgnął kolegę nożem

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury w mieszkaniu ugodził nożem swojego kolegę. Zraniony mężczyzna trafił do szpitala. 

Jak ustalili funkcjonariusze z Komisariatu I Policji oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, do zdarzenia doszło 17 września br. około godziny 5:10 w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Mężczyźni spożywali duże ilości alkoholu, a następnie wywiązała się pomiędzy nimi awantura. Jeden z mężczyzn nie panując nad sobą zadał koledze dwa ciosy nożem – jeden w okolice brzucha, a drugi przedramienia. 43-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego został przewieziony do szpitala w stanie nie zagrażającym życiu.

Policjanci zatrzymali 39-letniego sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz ma on zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 39-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.