Słodkie miseczki dla kotów – jak znaleźć idealną miskę dla pupila

Kocie akcesoria to nie tylko przedmioty użytkowe. Coraz częściej miseczki, legowiska, czy kocie fontanny są nie tylko praktyczne, ale też po prostu urocze. Bez problemu znajdziesz designerskie miski dla kota, które doskonale będą wpisywać się w resztę wystroju mieszkania. Czy jednak każdy pomysł projektantów będzie podobać się Twojemu kotu?

Miska metalowa dla kota – wytrzymały, surowy design

Miski ze stali nierdzewnej są bardzo praktyczne. Wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, możesz je myć ręcznie lub w zmywarce. Miska metalowa jest najbardziej praktyczna, dlatego bardzo często kupuje się je dla psów. Nie ma obawy, że duży, ciężki pies w jakikolwiek sposób potłucze swoją miskę.

Surowy i minimalistyczny design jest kwestią gustu. Dla niektórych opiekunów kotów miski metalowe są nudne i nijakie. Świetnie jednak będą pasować do nowoczesnych, surowych wnętrz.

Z punktu widzenia kota naczynia ze stali nie są jednak idealne. Mogą zmieniać smak jedzenia i picia, nadając im niemiły, metaliczny posmak. Dla niektórych zwierząt będzie to nieodczuwalne, jednak jeżeli masz w domu wyjątkowo wybrednego kota, jest duże ryzyko, że kociohrabia obrazi się na długie godziny na samą sugestię, że on ma Z TEGO jeść i pić.

Czy dla Twojego kota miska plastikowa to na pewno dobre rozwiązanie?

Miski plastikowe są najczęściej najtańszym możliwym wyborem. Duża ilość kolorów i nieograniczone wręcz możliwości kształtów teoretycznie są świetne. W praktyce jednak materiał, z jakiego została wykonana miseczka dla kota, ma znaczenie. Przede wszystkim, choć jakość tworzywa sztucznego może być bardzo w porządku, najtańsze miski dla kotów z plastiku najprawdopodobniej będą wykonane z kiepskiego, brzydko pachnącego plastiku. Jak już na pewno możesz się domyślić, kot najczęściej doskonale to wyczuje i nie będzie chciał pić wody i jeść z czegoś takiego.

Tanie miski z plastiku najczęściej nie nadają się do mycia w zmywarce.

Ceramiczna miska – najlepsza dla niemal każdego kota

Miski ceramiczne są najczęściej wybierane przez kociarzy. Wcale nas to nie dziwi. Ceramiczne miseczki są zazwyczaj przesłodkie, jednak niezależnie od tego, jaka stylistyka jest Ci najbliższa, na pewno znajdziesz model, który skradnie Twoje serce.

Twój kot na pewno o wiele większą uwagę zwróci na zapach miseczki, a właściwie jej brak. Twój ulubieniec będzie cieszył się świeżą wodą i smakowitym kocim menu – żadnych dodatkowych smaków i zapachów, jedynie pyszne, zdrowe jedzenie. Miska ceramiczna jest stosunkowo ciężka, dlatego koty i inne małe zwierzęta mogą jej bez przeszkód używać – ryzyko stłuczenia jest naprawdę niewielkie.

Choć w sklepach są dostępne miski podwójne i stojaki na dwie miski, lepiej jest wybrać osobne miseczki na wodę i pożywienie. Twój kot woli, by te dwie miski stały w pewnej odległości od siebie, by okruszki karmy nie zanieczyszczały wody. Podwójna miska? Dobrze wygląda, ale na pewno nie przypadnie do gustu Twojemu kotu.

Pamiętaj, by kupić do kompletu podkładki pod miski dla kota. Unikniesz wtedy rozlewania wody na podłogę, miski nie będą też nieprzyjemnie szurać po podłodze.

Wybór miski dla kotów jest łatwiejszy, niż można by się było spodziewać, prawda?