Co oprócz wrocławskiego rynku? Przygotuj plan wycieczkowy na weekendowy wypad

Wrocław to jedno z najciekawszych turystycznie miast w Polsce. Wyjątkowy klimat, liczne zabytki atrakcje kulturalne powodują, że żaden przyjezdny nie będzie narzekał na nudę. Dobra organizacja wycieczki wiąże się także ze sprawną komunikacją. O ile zabytkowe kamienice na rynku, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela czy Stary Ratusz możesz zwiedzić podczas dłuższego spaceru, o tyle dalej położone punkty na mapie wymagają większej mobilności. Poznaj przepis na beztroski weekend w stolicy Dolnego Śląska!

Stare Miasto we Wrocławiu – od czego zacząć?

Wrocławski rynek to krajobraz,  w który na stałe wpisały się już kolorowe kamienice, budynek Ratusza i liczne kluby i restauracje tętniące życiem przez cały rok. Ratusz we Wrocławiu to najstarszy taki obiekt na terenie Polski. Poza nim podczas przechadzki wrocławskimi uliczkami odkryjesz zabytkowy pręgierz, pomnik Aleksandra Fredry czy fontannę „Zdrój”. Być może trafisz dodatkowo na Jarmark Bożonarodzeniowy czy Jarmark Świętojański słynne w całej Polsce.

Symbolicznymi gospodarzami miasta są krasnoludki, których figurki kryją się w różnych częściach miasta. Ich poszukiwanie to jednocześnie dobry pomysł na kompletną trasę turystyczną po wrocławskiej starówce. Potem możesz ruszać w stronę Hali Stulecia, Ogrodu Zoologicznego czy innych miejskich atrakcji z dala od centrum.

Wycieczka własnym samochodem – gdzie go zostawić?

Jeśli nie chcesz korzystać ze standardowej strefy płatnego parkowania, wybierz bezpieczny, podziemny parking. Wrocław oferuje pod tym względem kilka lokalizacji, jednak najbliżej centrum mieści się parking pod Narodowym Forum Muzyki. Wjedziesz na niego z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Z kolei wyjeżdżając, trafisz na ul. Świdnicką lub ul. Kazimierza Wielkiego.

Firmy prowadzące takie strzeżone miejsca, np. Interparking, starają się zapewnić klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa. To zatem nie tylko stały, całodobowy nadzór nad pojazdem, ale także profesjonalny system monitoringu.

Cały dzień postoju na samochodzie na podziemnym parkingu pod NFM wyniesie cię zaledwie 30 zł!  Miejsc postojowych masz do wyboru ponad 600, a automatyczna kasa pozwala sprowadzić wszelkie formalności do minimum.