Akcja "Stop drift" i Festiwal w Cieplicach

W nadchodzących dniach, miłośnicy różnych atrakcji będą mogli cieszyć się specjalnym wydarzeniem w Cieplicach. Festiwal, który jest planowany na najbliższy weekend, zapowiada mnóstwo emocji i atrakcji. Szczegółowy program imprezy zostanie zaprezentowany w osobnym tekście, podobnie jak informacje dotyczące parkowania i dodatkowych kursów autobusowych.

Tymczasem, służby policyjne z Jeleniej Góry podsumowały rezultaty swojej najnowszej akcji „Stop drift”. Akcja ta miała na celu skupienie uwagi na kierowcach zakłócających bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza poprzez organizowanie nielegalnych wyścigów nocą. Działania te zaowocowały wyeliminowaniem z ruchu aż 610 pojazdów oraz zatrzymaniem 165 praw jazdy.

W szczególności akcja skoncentrowała się na osiedlu Zabobrze, gdzie na podstawie informacji od mieszkańców, najczęściej dochodziło do nielegalnych wyścigów nocą. Specjalna uwaga została poświęcona Alei Jana Pawła II, miejsce tragicznego wypadku sprzed pięciu lat. Działania prowadzone od stycznia tego roku doprowadziły do zatrzymania 165 praw jazdy, w tym 74 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Dodatkowo, z ruchu zostało wyeliminowanych 610 pojazdów o nienależytym stanie technicznym, nieodpowiednim do poruszania się po drogach publicznych.

W ramach akcji „Stop drift” policja ujawniła także 200 kierujących bez odpowiednich uprawnień, 48 osób, które mimo sądowego zakazu prowadziły pojazdy, 96 pijanych kierowców oraz zgłosiła aż 3176 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.