Veolia Energy Contracting Polska zwycięża przetargi na dostawę energii dla PKP Polskie Linie Kolejowe i miasta Jelenia Góra

Veolia Energy Contracting, będąca częścią grupy Veolia, odniosła sukces w przetargach na dostarczanie energii elektrycznej, które zostały rozstrzygnięte w ostatnim czasie. Spółka wygrała kilka przetargów, pokonując konkurencję i zdobywając nowych klientów.

W ramach jednego z tych przetargów, Veolia będzie dostarczać ogromną ilość energii, wynoszącą 657 GWh, dla PKP Polskich Linii Kolejowych i jej powiązanych firm. Ten porozumienie obejmuje okres dwóch lat – 2024 i 2025 rok. Warte odnotowania jest to, że PKP Polskie Linie Kolejowe to jeden z największych odbiorców energii elektrycznej w kraju.

Drugi przetarg wygrany przez Veolię dotyczy dostaw energii dla Jeleniej Góry. W tym przypadku energia o pojemności 18 GWh zostanie dostarczona do wszystkich jednostek organizacyjnych tego miasta w 2024 roku. Firma zaproponowała najbardziej konkurencyjne ceny z trzech zgłoszonych ofert. Dzięki temu zakupionej energii uda się dostarczyć do 466 punktów poboru energii rozsianych po całym mieście. Do tych punktów zaliczają się budynki i obiekty użytkowe, ale także miejsca, z których zasilane jest oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna.