Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, spotkał się z mieszkańcami podczas otwartego spotkania w Centrum Kultury

30 listopada to data, gdy Jeleniogórskie Centrum Kultury, lokalizowane przy ulicy Bankowej, stało się areną otwartego dialogu pomiędzy prezydentem Jeleniej Góry, Jerzym Łużniakiem a mieszkańcami miasta.

Spotkanie z dnia poprzedniego wpisuje się w szereg wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu „Żyj, mieszkaj, pracuj ! w Jeleniej Górze”. Następne planowane jest na połowę grudnia i odbędzie się w Sobieszowie, w MDK Muflon.

Podczas pierwszej części wydarzenia, prezydent Łużniak dokładnie omówił swoje działania na stanowisku prezydenta przez ostatnie pięć lat. Opowiadał o wyzwaniach, które Miasto musiało podjąć w odpowiedzi na pandemię oraz o aspekcie wsparcia uchodźcom z Ukrainy. Znacząca część czasu została poświęcona na omówienie różnych inwestycji miejskich, które były poparte ilustrującymi je zdjęciami. W drugim etapie spotkania prezydent odpowiadał na pytania zgłoszone przez obecnych mieszkańców.

Jerzy Łużniak wyraził swoją chęć do regularnych spotkań z mieszkańcami, aby przedstawiać efekty swojej pracy oraz odpowiadać na ich pytania i proponowane rozwiązania. Spotkania takiego typu były organizowane już wcześniej, ale musiały zostać przerwane z powodu pandemii.