Seria incydentów drogowych w regionie jeleniogórskim, a główną przyczyną są trudne warunki atmosferyczne

Początek grudnia przyniósł na drogi Jeleniej Góry i okolic szereg incydentów drogowych. Właśnie tam doszło do wielu kolizji i wypadków, które były spowodowane przede wszystkim złymi warunkami atmosferycznymi, nieodpowiednim dostosowaniem prędkości do panujących warunków oraz najechaniem na tył innych pojazdów.

W jedno z tych tragicznych zdarzeń doszło 2 grudnia na ulicy Tadeusza Mazowieckiego w Jeleniej Górze. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia 36-letni mężczyzna, będący pasażerem auta marki VW, został wyrzucony na jezdnię i niestety, wpadł pod koła nadjeżdżającego samochodu Volvo. Pomimo natychmiastowej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Niezwykle poruszający jest fakt, że kierująca pojazdem VW była pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze drogówki z Jeleniej Góry natychmiast zatrzymali 30-letnią kobietę. Prace na miejscu zdarzenia były prowadzone przez prokuratora z jeleniogórskiej Prokuratury Rejonowej oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego, aby dokładnie zanalizować sytuację i ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.