Przystanek Karkonosze – największy park handlowy w górach Sudety otrzymał zielone światło do budowy

Przystanek Karkonosze, regionalny kolos handlowy znajdujący się na szczycie Sudetów, otrzymał oficjalne zezwolenie na budowę. Zlokalizowany będzie przy drodze wojewódzkiej numer 366, na skrzyżowaniu dróg prowadzących do kilku popularnych miejscowości turystycznych: Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry.

Jego położenie jest niezwykle dogodne, co ułatwi dostęp zarówno dla lokalnej społeczności, jak i licznych turystów. Przystanki autobusowe oraz stacja kolejowa odnowionej linii Jelenia Góra-Karpacz znajdują się w bliskim sąsiedztwie, co ułatwi dojazd do centrum nie tylko dziesiątkom tysięcy mieszkańców okolicznych małych miasteczek i wsi, ale także milionom turystów, którzy każdego roku odwiedzają Karkonosze.

Na powierzchni wynajmu przekraczającej 17 000 metrów kwadratowych, park handlowy zapewni miejsce dla około 40 sklepów. Wśród nich znajdzie się supermarket należący do jednej z czołowych sieci spożywczych, a także punkty usługowe, gastronomiczne i restauracja drive-thru znanej marki. Przewidziano również specjalnie zaprojektowaną przestrzeń do organizacji cyklicznych wydarzeń artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych, a także popularnych w tym regionie tematycznych targów. Dodatkowym udogodnieniem dla klientów będzie duży parking z komfortowymi stanowiskami parkingowymi, które są znacznie szersze niż standardowe.