Monitoring miejski ujawnił nielegalne spożywanie alkoholu przez młodzież w parku przy kościele Garnizonowym

Na terenie parku znajdującego się w pobliżu kościoła Garnizonowego, operator monitoringu miejskiego odnotował niepokojącą sytuację. W poniedziałkowe popołudnie, 26.02, około czternastej operator ten wykrył grupę młodzieży podejrzanie zachowującą się na jednej z parkowych ławek.

Podczas drobiazgowej obserwacji, który dokonuje monitoring miejski, jeden z młodych mężczyzn nagle wysunął z kieszeni butelkę zawierającą alkohol. Bez większego wahania, zaczęła ona krążyć między nim a jego koleżanką, którzy pili ją bezpośrednio „z gwinta”. Operator postanowił natychmiast wezwać patrol straży miejskiej na miejsce zdarzenia.

Gdy patrol dotarł na miejsce, okazało się, że choć mężczyzna był już pełnoletni, to dziewczyna – również uczestnicząca w spożywaniu alkoholu – była jeszcze niepełnoletnia i miała jedynie 17 lat. Patrol podjął decyzję o wezwaniu jej rodziców na miejsce incydentu.

Po kilkunastu minutach oczekiwania, matka dziewczyny pojawiła się na miejscu, aby zabrać swoją córkę. Okazało się, że młodzież pochodziła z powiatu karkonoskiego i dojeżdżała do Jeleniej Góry na naukę w szkole średniej.