Zapowiedziane perturbacje w ruchu drogowym z powodu protestów rolników w Jeleniej Górze

Przewiduje się, że jutro, pomiędzy godziną 9:30 a 15:30, duże zakłócenia w ruchu ulicznym będą miały miejsce ze względu na demonstracje rolników. Plany te obejmują zastopowanie ruchu na drodze krajowej nr 3 w Jeleniej Górze, począwszy od ronda przy ulicy Zgorzeleckiej i kończąc na rondzie przy ulicy Wrocławskiej.

Okręgowe strajki rolnicze nie są nowym zjawiskiem. Podobnie jak 9 lutego 2024 roku, gdy udało się uniknąć zakłóceń w Jeleniej Górze, tak i jutro (20.02), rolnicy mają zamiar sparaliżować ruch na drodze krajowej nr 3 przechodzącej przez to miasto. Akcja zacznie się o godzinie 9:30 w pobliżu ronda na ulicy Zgorzeleckiej. W tym samym czasie planowane jest blokowanie drogi od strony przeciwnej miasta – na rondzie ulicy Wrocławskiej. Zgodnie z harmonogramem protestu, zakłócenia w komunikacji drogowej mają trwać do godziny 15:30.

Kierowcy powinni przygotować się na duże problemy w poruszaniu się po drodze. Policja z Jeleniej Góry będzie czuwać nad bezpieczeństwem demonstrujących i uczestników ruchu drogowego. Choć możliwe jest całkowite zamknięcie niektórych dróg, rolnicy planują zająć jedynie część drogi krajowej nr 3, co może nieznacznie zmniejszyć zakłócenia w ruchu drogowym.