41. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze z udziałem artystów z całego świata

W Karkonoskim mieście, Jeleniej Górze, odbędzie się 41. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, choć w nieco innej formie niż dotychczas. Zmiany są planowane, by dopełnić całość wydarzenia.

Wydarzenie te rozpocznie się w czwartek, 11 lipca. Tym razem, główną część festiwalu stanowić będą występy buskerów na Placu Ratuszowym. Pierwszą sztukę zaplanowano na godzinę 20:00 tego dnia. To właśnie Przemysław Grządziela z teatru Pinezka rozpocznie tę teatralną ucztę. Sylwia Rehlis, naczelnik Wydziału Kultury UM w Jeleniej Górze podkreśla znaczenie tej postaci dla teatru ulicznego, jako osoby związanej z jego tworzeniem już od 1983 roku.

Następne dni festiwalu to przede wszystkim warsztaty i pokazy różnorodnych form sztuki ulicznej. Sztuką swoją będą nas zachwycać artyści z tak odległych krajów jak Chile czy Australia, ale też z Bułgarii, Grecji, Argentyny czy Tajwanu. Każdego dnia od 16:00 do 22:00 będzie można podziwiać ich umiejętności.

Zaproszenie na dwugodzinne warsztaty teatralne dla osób w każdym wieku skierowała również Sylwia Rehlis. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca aktora i spróbować swoich sił w animacji.

Festiwal dopełnią występy kataryniarzy z Polski, Czech i Słowacji. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, ten etap festiwalu będzie jedynie jego pierwszą odsłoną. Druga, planowana na sierpień, ma opierać się na dużych widowiskach teatralnych.