zlodziej-kol-samochodowych

Ukradł koła samochodowe

W sierpniu grasujący w Jeleniej Górze złodziej natrafił na okazję, z której postanowił skorzystać i przywłaszczyć sobie cztery koła do samochodu osobowego. Funkcjonariusze policji rozpoczęli poszukiwania sprawcy, którym okazał się 46-letni mężczyzna. Kilka dni temu złodziej został ujęty i osadzony w areszcie. Za kradzież kół o wartości 800 zł grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ dopuścił się czynu w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w sierpniu na jednej z prywatnych posesji w Jeleniej Górze. Jadący swoim samochodem mężczyzna zauważył, że na podwórku leżą cztery koła samochodowe, a w pobliżu nie ma żywej duszy. Zdecydował się na szybką akcję, w ramach której szybko zapakował koła do bagażnika i odjechał. Przedmiotem kradzieży były cztery koła do samochodu osobowego marki citroen o łącznej wartości 800 złotych.

Złodzieja zdemaskowały kamery monitoringu

Pokrzywdzony zgłosił sprawę lokalnym władzom, które wszczęły poszukiwania złodzieja. Najpierw policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze próbowali znaleźć świadków zdarzenia, co nie przyniosło żadnych rezultatów. Ostatecznie w śledztwie pomogły nagrania z monitoringu, dzięki którym udało się zidentyfikować i zatrzymać złodzieja. Okazało się, że jest nim 46-letni mężczyzna, który ma już na swoim koncie podobne przestępstwa.

Jak na tę chwilę złodziej przebywa w areszcie policyjnym, podczas gdy mundurowi ustalają wszystkie szczegóły zdarzenia. Z racji tego, że 46-latek dopuścił się czynu w warunkach recydywy, może posiedzieć za kratkami nawet 5 lat.