okno-dziecko

Jelenia Góra: Na parapecie okna dawnego Urzędu Skarbowego stało małe dziecko. Interweniowała straż i policja

W minioną sobotę jeleniogórscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji, podczas której w budynku dawnego Urzędu Skarbowego zauważono dziecko stojące na okiennym parapecie. Z powodu wysokiego ryzyka, że dziecko może wypaść z okna, policjanci zareagowali błyskawicznie.

Do groźnego zdarzenia doszło 7 maja około godziny 19:00 w budynku dawnej skarbówki przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Od rozpoczęcia agresji rosyjskiej na ziemie ukraińskie budynek dawnego Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze zamieszkiwany jest obecnie przez ukraińskich uchodźców.

Do podobnej sytuacji doszło na jednym z zabrzańskich osiedli, o czym możesz przeczytać na zabrzeinfo.pl.

Strażacy podstawili pod budynek wóz z drabiną

W sobotę wieczorem na policję wpłynęło zgłoszenie, że na parapecie okna w budynku skarbówki stoi małe dziecko, które w każdej chwili może wypaść na ulicę. Na miejsce natychmiast przybyli jeleniogórscy policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej.

Strażacy podstawili pod budynek wóz strażacki z drabiną, przygotowując się do akcji ratowniczej. Na szczęście w trakcie dziecko samo zeszło z parapetu i weszło z powrotem do pomieszczenia. Cała sytuacja zakończyła się pomyślnie, a dziecko wróciło w ramiona swojej matki. Policjanci przeprowadzili również rozmowę z matką dziecka.

Być może zainteresuje Cię również artykuł o Jarmarku Staroci i Osobliwości w Jeleniej Górze.