Rozwijające się organizacje pozarządowe w Jeleniej Górze otrzymają wspólne miejsce do spotkań jesienią

Planuje się, że jesienią bieżącego roku pojawi się nowa przestrzeń dla organizacji pozarządowych w Jeleniej Górze. Znajdujący się na ulicy Kopernika lokal ma stać się siedzibą, jak również miejscem spotkań różnorodnych grup działających na rzecz społeczności lokalnej.

W kwestii tej inicjatywy już jakiś czas temu podpisano list intencyjny. Przestrzeń, która najprawdopodobniej w październiku tego roku zostanie formalnie przekazana organizacjom pozarządowym, była dotychczas użytkowana przez jedno z miejscowych stowarzyszeń, które wynajmowało ją od Miasta.

– Proponowaliśmy naszym partnerom kilka opcji lokalizacyjnych dla ich wspólnego biura, w tym miejsca na ulicach Długiej i Krótkiej. Ostatecznie jednak największe uznanie zdobył lokal na Kopernika – wyjaśnia Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Posiada on zaplecze socjalne oraz kuchenne, co otwiera możliwość organizacji konferencji czy spotkań. Wraz z końcem prac remontowych przy ulicy Kopernika zapewnimy tam także bezpośredni dojazd oraz miejsca parkingowe.