Interwencje Straży Miejskiej w Jeleniej Górze podczas weekendu pełnego wydarzeń

Weekend, który obfitował w festyny i wybory, minął zdecydowanie w bardzo aktywnym tempie dla Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Strażnicy musieli interweniować sto razy na przestrzeni ostatnich trzech dni, aby sprostać różnym zgłoszeniom mieszkańców.

Zgłoszenia przychodzące do dyżurnego straży miejskiej często dotyczyły spraw związanych ze zwierzętami. Na ogół były to informacje o martwych zwierzętach znalezionych na drogach publicznych. Tego typu sytuacje były później przekazywane do odpowiedzialności lokalnego schroniska. Jednym z bardziej poważnych incydentów było zdarzenie na ulicy Moniuszki na Zabobrzu, gdzie pies usiłował dostać się do mieszkania przez balkon, co skończyło się tragicznie – zwierzę skaleczyło swoje łapy. Właściciel psa został ukarany mandatem za nieodpowiedzialne zachowanie i brak należytej opieki nad zwierzęciem.

Mimo licznych interwencji, funkcjonariusze straży miejskiej znaleźli również czas, aby uczestniczyć w lokalnych festynach. Podczas tych wydarzeń strażnicy założyli swoje miasteczko ruchu drogowego. Dodatkowo, straż miejska była zaangażowana w zabezpieczenie wyborów, które miały miejsce w dniu 9 czerwca (w godzinach od 7:00 do 21:00).