Policja z Jeleniej Góry zatrzymała podejrzanego o przywłaszczenie znalezionej saszetki

Siły policyjne z Jeleniej Góry zatrzymały osobę mężczyzną, który jest podejrzany o nielegalne przywłaszczenie znalezionego mienia. Incydent miał miejsce 17 maja w tym samym mieście, dokładnie na Placu Piastowskim. Pewien turysta, który przechodził tamtędy, niestety zgubił swoją saszetkę, w której znajdowały się telefon, dokumenty, karty płatnicze i gotówka. Okoliczności sprzyjały 55-letniemu mężczyźnie, który natknął się na zgubę i postanowił ją zabrać. Teraz czeka go proces sądowy za to przestępstwo, a maksymalna kara może wynosić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z drugiego komisariatu w Jeleniej Górze byli odpowiedzialni za ustalenie tożsamości i późniejsze zatrzymanie 55-letniego mężczyzny podejrzanego o przywłaszczenie cudzego mienia. Według ustaleń funkcjonariuszy, całe zdarzenie miało miejsce 17 maja na Placu Piastowskim. Podejrzany przywłaszczył sobie saszetkę, którą przez niedopatrzenie zgubił mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Zdobycze mężczyzny to gotówka, dokumenty, telefon komórkowy oraz karty płatnicze. Straty pokrzywdzonego wynoszą około 3200 złotych.

Gdy funkcjonariusze zostali poinformowani o incydencie, na podstawie zebranych informacji oraz analizy materiałów z monitoringu, udało im się zidentyfikować i zatrzymać 55-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Podczas wniesionych działań w domu podejrzanego odnaleziono część skradzionego mienia.

Teraz mężczyzna musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów przed sądem. Możliwa kara za to przestępstwo może wynosić do 5 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że zabranie znalezionej rzeczy dla własnej korzyści jest czynem karalnym.